CKiKU

25 Małopolska Giełda Agroturystyczna

16 - 17 września 2023 r.

godz. 1000 – 1600

W dniach od 16 do 17 września br. od godziny 10:00 do 16:00 na terenie przed zabytkowym Dworkiem Uniwersytetu Rolniczego przy ul. Balickiej 253 odbywać się będą IX Małopolskie Targi Żywności „Zasmakuj z URK” oraz XXV Małopolska Giełda Agroturystyczna.

Kilkadziesiąt wystawców żywności tradycyjnej i regionalnej, produktów zdrowotnych, ofert agroturystycznych, pokazy kulinarne, a także zajęcia z animatorami i wiele innych atrakcji czekać będzie na wszystkich tych, którzy w dniach od 16 do 17  września 2023 r. odwiedzą kampus Uniwersytetu Rolniczego przy ulicy Balickiej 253. Na stoiskach znaleźć będzie można m.in. miody, produkty pszczele, pierogi, wędliny, zioła, sery, wino, oleje, musztardy, soki, jabłka, gruszki, ocet, soki, suplementy diety, wyroby garmażeryjne, dania regionalne, chleby, przetwory warzywne, zupy na zakwasie, mąki ekologiczne, regionalne lody.  Celem wydarzenia jest propagowanie idei zdrowego, aktywnego stylu życia. To także odpowiedź na rosnące zainteresowanie mieszkańców Małopolski produktami tradycyjnymi i regionalnymi. Targi odbędą się w tym roku po raz dziewiąty, natomiast Giełda Agroturystyczna już po raz dwudziesty piąty. Wydarzenie jak co roku będzie mieć charakter pikniku rodzinnego na otwartym powietrzu. Organizatorzy zaplanowali liczne atrakcje dla zwiedzających  jak np. bezpłatne porady żywieniowe, występy gminnych zespołów folklorystycznych, pokazy tańca,  porady trenerów personalnych, pokazy kulinarne, gry i zabawy dla najmłodszych. Podczas wydarzenia odbędzie się konkurs na najsympatyczniejszego wystawcę.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Małopolskie.

Zapraszamy!

Centrum Kultury i Kształcenia Ustawicznego