CKiKU
Kwiecień 2023

NSP Zaczarowana Planeta - "Zaskakujący Świat Owadów"

Uniwersytet dla Młodzieży zaskakuje!

„Zaskakujący świat owadów” przybliżyła dzieciom z klasy I Zaczarowana Planeta – Niepubliczna Szkoła Podstawowa Pani dr inż. Marta Olczyk.

Uczniowie poznali wybrane gatunki owadów i ciekawe aspekty z ich życia. Mali uczniowie poznali budowę owadów na przykładzie pszczoły miodnej oraz cykl rozwojowy motyla. Dzieci obserwowały pod mikroskopem stereoskopowym preparaty mikroskopowe m.in. aparat gębowy motyla, pszczoły miodnej, oko złożone, łuskę skrzydła motyla. Pani Marta przybliżyła dzieciom znaczenie owadów w świecie człowieka.

Uczniowie wspólnie pod czujnym okiem Pani Marty Olczyk zaprojektowali i stworzyli również hotel dla owadów, który zabrali do swojej szkoły, aby pomóc owadom w mieście i przy okazji móc obserwować naturę.

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Aleja Mickiewicza 21, 31-120 Kraków